Merkuur ja koostöö

Jõelähtme vallas asuvast Ihasalu külast sai 2017. aasta esimestel kuudel alguse üle-eestiline noortele suunatud teenus „Mobiilsed töötoad“, mille eesmärgiks on tutvustada noortele tehnoloogia ja inseneeria valdkondi ning innustada noori looma ägedaid tooteid ja teenuseid, millega maailma vallutada.

2017. aasta aprillis esitleti Neeme Koolis Eesti esimest mobiilset töökoda ehk rändavat õppeklassi, mille kaudu on noortel võimalik tutvuda kaasaegse tehnoloogiaga, katsetada käed-külge viisil erinevaid töövõtteid ja teha ise põnevaid tooteid.

Merkuuri mobiilsed töökojad on jõudnud kõikidesse Eesti maakondadesse ja töötubasid on korraldatud koostöös Eesti Teadusagentuuri, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Masinatööstuse Liidu, Laste Vabariigi,  erinevate noortekeskuste, koolide, laagrite, malevate ja ettevõtetega. Mobiilsed töötoad on avanud oma töökojad nii Õpilaste Teadusfestivalil, Võru Roboti Tsõõrul, AHHAA Teaduskeskuses, Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigas, Kärdla kohvikutepäeval, laste ja noorte vajaja messil No Vaata, EL Noorte teadlaste üritusel, Robotex’il, infomessil Teeviit kui Jõelähtme huvitegevuse infomessil ja Ihasalu mänguväljakul.

„Mobiilsete töötubade“ idee võitis Ajujahi 10. hooaja parima sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna, riikliku parima uue algatuse II preemia teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel ning Eesti Masinatööstuse Liidu 2017. aasta teo tiitli.

Merkuuri meeskond on korraldanud aastatatel 2017-2021 üle 900 tehnoloogia valdkonna töötoa ligikaudu 8000-le noorele.

 

HTM.png
Teadushuvi.png
index.png
logo-est.png
emliit.png
neeme kooli logo kiri all.jpg
index.jpeg
Kohila.jpeg
index.jpeg
Haljala.gif